Cihazları İnceleyin...Mars Simülatörü

Mars simülatörü, NASA tarafından Mars'a fırlatılan Curiosity uzay aracının gerçekçi bir similatörüdür. Bu similatörde araç parçalarını tamamlama ve Mars yüzeyinde araştırmalar yapılması adına görevler barındırır. Similatörün amacı Mars yüzeyini tanımak ve bir uzay aracının temel olarak hangi ekipmanlara ihtiyaç duyduğunu anlamaktır.

Apollo 11

Apollo 11 uzay aracı, çocukların Neil Armstrong karakteriyle oyuna dahil olduğu bir bilgisayar oyunu içerir ve joyStick ile kontrol edilir. Oyunun amacı Neil Armstrong ve ekip arkadaşlarının Ay'a ulaşmak adına ne gibi olaylarlar karşı karşıya kaldığını anlamak ve uzay hakkında bilgi kazandırmaktır.

Mars Tetris Robotları

Phoenix 1 ve Phoenix 2 uzay kaşif robotlarının Mars üzerinde yaptığı çalışmaları anlatmak adına joyStick ile kontrol edilebilen iki adet robot, Mars yüzeyinde keşfedilmiş 5 önemli noktayı tekrardan araştırıyor. Bu programın amacı Mars yüzeyini tanımak ve uzaya gönderilmiş kaşif robotların yapısını tanımaktır.

Yıldız Haritası

Galaksimizde bulunan tüm yıldızların ve bu zamana kadar attığımız tüm büyük uzay araçlarının 3 boyutlu modellerinin olduğu yıldız haritası, çocuklarımızı astronomi alanında bilgilendirmeye ve onları bu konuda araştırma yapmaya teşvik eder.

Güneş Sistemi

Güneş sistemi modeli, güneş sistemimizde bulunan tüm gezegenlerin 3 boyutlu olarak kendi eksenlerinde dödüğü, önlerindeki tabletler vasıtasıyla geçerli gezegen için bilgiler alınabilen bir araçtır. Bireylerin güneş sistemimizi anlamasını amaçlar.

Girdap Tüneli

Girdap tüneli, astronotlara uygulanan denge testinin çocuklar için eğlenceli bir hale uyarlanmış versiyonudur. Göz yanılmasıyla döndüğünüzü hissetmenizi sağlar ve karşıya geçmeniz için dengede kalmanız gerekir.

Bigbang Simülatörü

Bingbang simülatörü, galaksilerin ve güneş sisteminin nasıl oluştuğunu anlatmayı amaçlayan bir sanal gerçeklik uygulamasıdır.

Bilim İnsanları Dinleme Ağacı

Albert Einstein, Paul Dirac, Stephen Hawking ve Peter Higgs gibi dünyaca ünlü bilim insanlarınınn hayatlarını ve çalışmalarını sanal gerçeklik uygulaması yardımıyla görebileceğimiz bir uygulama alanıdır.

Ay'a İniş Simülatörü

Apollo 11 ile Neil Armstrong ve ekip arkadaşlarının aya inişini sağlamamız gereken bir oyundur. JoyStick ile kontol edilir, ay hakkında ve Apollo 11 hakkında bilgi vermeyi amaçlar.

Ay'da yürüyüş

Ay üzerinde ufak bir gezinti yapmamızı sağlayacak Kinect destekli bir bilgisayar oyunudur. Ay kraterleri hakkında bilgi vermeyi amaçlar.